Bloudíme

#37 Radovanka Bukovcová

🧭 Bobrava – Kocour (Tetčice, Střelice, Neslovice) |
🥾2 Středně těžký terén, dlouhý výlet

To bylo tak. V lesích za Radostínem měly víly své obvyklé rajóny. Les je zde rozsáhlý a snadno se zde někdo ztratí, a tak tu bylo vílích světýlek potřeba hodně. 

A jednou v noci víla Radovanka Bukovcová procházela lesem a pěkně si u toho prozpěvovala. Najednou ale něco v dálce zaslechla a vůbec nemohla přijít na to, co je to za zvuk. Jak se zvláštnímu zvuku přibližovala blíž a blíž, tak jí to najednou došlo! Vždyť to je mňoukání! Po chvíli hluboko v lesích našla uvízlého kocoura. Byl chudák nešťastně zaklíněný v hustém křoví mezi větvemi a bylo jasné, že už je tam několik hodin úplně vyčerpaný a určitě i žíznivý a hladový. 

Radovanka si položila lucerničku ke křoví, aby si na kocoura pěkně posvítila a měla přitom obě ruce volné. Ty dvě největší větve, které kocoura svíraly, div ho nepřepůlily ve dví, co nejvíc roztáhla a vyčerpaný kocour najednou nabral síly a splašeně popadl nohy na ramena a už byl ten tam. Co se ale nestalo. Jak kocour frnkl, shodil Radovance  lucerničku a ta se nadobro rozbila. 

Pojďte Radovanku zachránit a posvítit jí na cestu domů.

Jak najdeš bludičku?

  • Najdi místo 49.1478819N, 16.4204311E
  • Bludička se schovává v jeho okolí. 
  • Dvě botičky jsou hlavně kvůli délce výpravy. Dobře se na ni připravte.
  • ⚠️  Pozor na lesní terénní nerovnosti.
  • ⚠️  Pohybujeme se v Přírodním parku Bobrava. Je potřeba být zvlášť ohleduplný k přírodě.